ראשון עד חמישי: 8:00-19:00 ויום ו': 8:00 - 12:00

חשבונות מוגבלים

המצב הכלכלי התנודתי הפוקד מדינות רבות בעולם לא פסח גם על מדינת ישראל. משקי בית רבים וכן בעלי עסקים יצרו לעצמם הוצאות כספיות גדולות יותר מסך ההכנסות. במצב דברים שכזה ובנסיבות מסוימות, כפי שנפרט מיד יכריז בנק ישראל על חשבון הבנק כחשבון מוגבל ולא יכבד שיקים שנמשכו ממנו.

חשבונות מוגבלים - עו

הסיבות להכרזה על חשבון בנק כחשבון מוגבל

חשבון בנק אשר נמשכו ממנו לפחות עשרה שיקים בשנה ללא כיסוי יוגדר על ידי הבנק כחשבון מוגבל. מרגע זה ואילך לא יכבד הבנק שיקים נוספים שימשכו מחשבון זה. הכרזה על חשבון מוגבל גם תעשה לבקשת לשכת ההוצאה לפועל לאחר שנפתחו כנגד בעל החשבון תיקים בהוצאה לפועל בגין חובות כספיים הקיימים לו.

גם חובות למדינה בגין קנסות שונים (קנסות תעבורה למשל) אשר תקופה ארוכה לא משולמים יכולים לגרום לבנק להכריז על החשבון כחשבון מוגבל. הגבלה זו תעשה לבקשת המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות ולאחר שהחייב לא עמד בתשלומי החוב.

 

המשמעות של הכרזה על חשבון בנק כחשבון מוגבל

בעלי חשבון שהוגבלו על ידי הבנק והוגדרו על ידיו כחשבון מוגבל לא יוכלו למשוך שיקים במשך שנה ממועד ההגבלה. סעיף 2 לחוק שיקים ללא כיסוי תשמ”א – 1981 קובע כי חשבון בנק יוגדר כחשבון מוגבל אם בתוך תקופה של שנה סורבו לו עשרה שיקים לפחות.

יצוין כי אם לבעל החשבון חשבון נוסף אשר אינו מוגדר כחשבון מוגבל יוכל למשוך שיקים מחשבון זה ללא בעיה. בעלי חשבון שלא עברו 60 יום ממועד משלוח ההודעה על הגבלתם רשאים לפנות לבנק בבקשה מנומקת לביטול ההגבלה. מוזמנים לקרוא את המדריך – מה זה חשבון מוגבל.

 

הכרזה על חשבון בנק כחשבון מוגבל בנסיבות מחמירות

לקוחות מוגבלים בנסיבות מחמירות הינם לקוחות אשר בעת ובעונה אחת יותר מחשבון בנק שלהם הוגדר כחשבון בנק מוגבל. חשבון בנק מוגבל בנסיבות מחמירות אף יוגדר כך אם בתוך שלוש שנים מתום ההגבלה הראשונה על חשבון הבנק הוגבל החשבון פעם נוספת.

המשמעות של הכרזה זו היא כי בעל החשבון לא יוכל למשך שיקים משום חשבון כולל חשבונות בהם הוא מיופה כוח או שותף. יהיה עליו גם אסור להיות שותף בחשבון בנק בו ניתן למשוך שיקים. בשונה מהגבלה רגילה, הרי שחשבון המוגבל בנסיבות מחמירות יוגבל לתקופה של שנתיים.

 

ביטול ההכרזה על חשבון הבנק כחשבון מוגבל

ניתן לפעול במספר מישורים על מנת להביא לביטול ההגבלה. כך למשל מספר לקוחותינו שהגישו ערעור על הגבלתם לבית משפט השלום באמצעות משרדנו הצליחו להביא לביטול ההגבלה או צמצומה.

ניתן גם לפנות לבנק בבקשה לביטול ההגבלה מטעמים כאלה ואחרים ולפעול לשינוי המצב. מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין הבקיא בתחום הבנקים על מנת שיפעל למזעור הנזקים וביטול ההגבלה ככל שניתן.

משרד עורך דין פשיטת רגל עדי עקראוי ושות’ מתמחה בתחום הבנקאות, פשיטת רגל והוצאה לפועל. חשבונך הוכרז כחשבון מוגבל? פנה אלינו עוד היום ואנו נדאג לפעול לשינוי המצב וביטול הגבלה זו.

במאמר זה דיברנו על:
קצת על משרדנו

משרדנו מתמחה זה שנים ארוכות בפשיטת רגל תוך השמת דגש על שיקום החייב הפרטי / חברה ומחיקת החובות הקיימים להם בהתאם להוראות החוק והפסיקה.

קו המנחה לפיו צועד משרדנו בטיפול בתיקי חדלות פירעון הוא, חתירה למציאת פתרון משפטי לכל חייב וחייב בהתאם ליכולתו הכלכלית והמנטלית. משרדנו בעל ניסיון רב במחיקת חובות כאשר מקצועיות והתאמת הטיפול המשפטי ללקוח עומדים בראש סדר העדיפות שלנו.

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור