ימים א' - ו': 8:00-19:00 ויום ו': 8:00 - 12:00

פירוק חברת יחיד מרצון – הלכה למעשה

בשונה מחברה בעלת מספר רב של בעלים, הרי שכאשר אנו מדברים על חברת יחיד אנו מתכוונים לחברה בה קיים בעלים אחד אשר הוא בעל מניות הבלעדי בחברה. בדומה לחברה רגילה, גם כאשר מדובר בחברת יחיד נהנה בעלי החברה מאישיות משפטית נפרדת לרבות חובות וזכויות הקיימות לחברה.

פירוק חברת יחיד מרצון - עו"ד עדי עקראוי ושות'

לאור העבודה כי חברת יחיד שונה מחברה רגילה, בהתאם להוראות רשם החברות, פירוק חברת יחיד מרצון יעשה במסלול מהיר. כפי שנראה מיד, פירוק מרצון בחברת יחיד נעשה בשני שלבים עיקריים ומרכזיים וזאת בשונה מפירוק חברה רגילה אשר עד לחיסולה הסופי יש לעבור כברת דרך לא קצרה.

 

פירוק חברת יחיד הלכה למעשה כיצד פעולה זו מתבצעת

היות ובחברת יחיד בעלי החברה הינו הגוף היחיד המרכז ופועל בשם החברה הרי שהליך פירוקה נעשה באופן קצר יותר ומהיר יותר. כאשר אנו מעוניינים לפרק חברת יחיד, יש לוודא כי אנו עומדים בשלבים הבאים:

  • יש למלא את טופס הבקשה לפירוק החברה ולאמתו על ידי עורך דין. יש לוודא כי מפרק החברה חתם בכל המקומות הרלוונטיים ומבין ויודע מה עליו לעשות.
  • בעל החברה יערוך תצהיר המפרט את נסיבות פירוק החברה ויציין על גבי התצהיר את המועד לכינוס האספה הכללית אשר צריכה להתקיים בתוך 6 חודשים.
  • פירוק החברה יפורסם ברשימות.
  • הבקשה לפירוק החברה וכן התצהיר נשלחים לידי רשם החברות אשר לאחר עיון בה נותן את אישרו לתחילת פירוק החברה. עם מתן אישור זה מתחיל מפרק החברה למכור את נכסיה של החברה ולפרוע את החובות שצברה.
  • לאחר כינוס האספה, יש למלא את טופס המשך בקשה לפירוק חברה ולצרף לו טופס בקשה לפטור מאגרה. את הטפסים הללו יש להעביר לרשם החברות. עם קבלת הטפסים ירשום רשם החברות את החברה כמפורקת ובכך למעשה יסתיימו חייה.

 

מדוע חשוב לפרק חברת יחד כאשר היא חדלה מלהתקיים

לפירוק חברה יכולות להיות סיבות שונות ומגוונות. בין היתר ולדוגמה החברה אינה רווחית ומשכך אין טעם להמשיך ולהפעילה. החברה צברה חובות ואין בידה להשיב את החובות שצברה וכו’. כאשר מעוניינים לפרק חברה יש לזכור כי אין די בהפסקת פעילותה וכל עוד הינה רשומה במרשמי רשם החברות יש לשלם את האגרה השנתית בגינה וכן להגיש דוחות מתאימם.

 

חברה אשר לא תגיש דוחות ולא תשלם את האגרה עלולה לספוג קנסות ועונשים נוספים על ידי רשם החברות ובכך להסב לעצמה נזק גדול יותר. פעמים רבות בעלי החברה עצמה חשופים לסנקציות מצד רשם החברות באופן אישי אם וכאשר אינם דואגים לשלם את החובות שצברה החברה ולהפעילה בהתאם לדין. מסיבה זו, רצוי ומומלץ מיד עם הקמת העילה לפירוק החברה להתחיל בפירוקה ולא להמתין ולצבור חובות.

 

פירוק חברה על ידי עורך דין המתמחה בדיני חדלות פירעון ושיקום כלכלי

אמנם, פירוק חברת יחיד מרצון לכאורה מסתמן כפעולה אשר אינה דורשת ידע רב וניסיון קודם. יחד עם זאת, יש לזכור כי מדובר בפעולה משפטית אשר דורשת חתימה על מסמכים משפטיים והתנהלות מול גורמים שונים כגון רשם החברות ונושים. ככל ובעלי החברה מעוניין לסיים את חיי החברה באופן מהיר ויעיל ללא כל עיכובים מיותרים מומלץ לו לפנות לעורך דין המתמחה בדיני חדלות פירעון על מנת שזה יסייע לו לצלוח את ההליך המשפטי באופן המרבי שניתן.

עורך דין פירוק חברה יוכל לסייע אף לבעלי החברה בהתנהלות אל מול רשם החברות וכן הגורמים המשפטיים האחרים הרלוונטיים. יש לזכור כי חברה שאינה פעילה יותר חייבת להיות מחוסלת על ידי רשם החברות ואין להותירה כך בחוסר מעש.

במאמר זה דיברנו על:

מייל אישי: adiakrewi@gmail.com | אודותינו | עו”ד עדי עקראוי בפייסבוק

קצת על משרדנו

משרדנו מתמחה זה שנים ארוכות בפשיטת רגל תוך השמת דגש על שיקום החייב הפרטי / חברה ומחיקת החובות הקיימים להם בהתאם להוראות החוק והפסיקה.

קו המנחה לפיו צועד משרדנו בטיפול בתיקי חדלות פירעון הוא, חתירה למציאת פתרון משפטי לכל חייב וחייב בהתאם ליכולתו הכלכלית והמנטלית. משרדנו בעל ניסיון רב במחיקת חובות כאשר מקצועיות והתאמת הטיפול המשפטי ללקוח עומדים בראש סדר העדיפות שלנו.

עורך דין פשיטת רגל עדי עקראוי תמונה ראשית - משרד עורכי דין עדי עקראוי ושות'

חדלות פירעון | הוצאה לפועל

הסדרי חובות | מחיקת חובות

עוד בנושא:
שתפו אותנו
צרו קשר עכשיו עם
עורך דין לפשיטת רגל
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן