ימים א' - ו': 8:00-19:00 ויום ו': 8:00 - 12:00

עורך דין מחיקת חובות

נקלעת לחובות כספיים? תיקי הוצאה לפועל שנפתחו כנגדך הולכים וטופחים ואתה לא רואה סוף? זה הזמן לשנות מסלול ולצאת לדרך חדשה עם הרבה אור ותקווה. בעקבות רפורמה חדשה שערך המחוקק בשנת 2019 ניתן בקלות יחסית ובמהירות לבצע הליך של פשיטת רגל בסופו יינתן לך צו הפטר אשר ימחק לך את מרבית החובות ויעניק לך הזדמנות נוספת.

עורך דין מחיקת חובות - עו"ד עדי עקראוי ושות'

משרדנו בעל מומחיות רבה  בדיני הוצאה לפועל, פשיטות רגל חדלות פירעון וכן מחיקת חובות. צוות משרדנו המונה עורכי דין מהשורה הראשונה בתחום ילווה אותך עד לסיום מוצלח של ההליך, קבלת צו הפטר ומחיקת החובות.

 

מהו בעצם הליך מחיקת חובות

לכאורה המונח מחיקת חוב נשמע כדבר שיש לבצע מול הנושה או הגורם שפנה ללשכת הוצאה לפועל ופתח בהליכים נגד החייב. חייבים רבים לא מקשרים בין הליך של פשיטת רגל לבין מחיקת חובות ואף נרתעים מלשמוע על אפשרות זו.

האמת היא כי הליך של מחיקת חובות קשור קשר בלתי נפרד מפשיטת רגל חדלות פירעון. עם קבלת צו הפטר מבית המשפט, ימחקו לחייב כמעט כל חובותיו והוא יוכל לפתוח דף חדש בחייו. לאחר שיחה קצרה במשרדנו, מרבית לקוחותינו מבינים כי רק זו הדרך הבטוחה והנכונה למחוק את חובותיהם וכי בעקבות הרפורמה שנערכה תהליך זה הפך לידידותי ויעיל. מזומנים לקרוא בהרחבה על – מחיקת חובות בהליך חדש.

 

מחיקת חובות פירושו חזרה לחיים

ביננו, מי היה רוצה להסתובב כשמעל ראשו רובצים חובות כספיים, סנקציות כבדות והגבלות נוספות. תיקים בהוצאה לפועל לרוב יגררו מעבר לחוב הכספי ההולך וטופח גם הגבלות וסנקציות שונות כגון צו עיכוב יצאה מהארץ, הגבלה על רישיון הנהיגה, עיקול על המשכורות ובחוב שעניינו מזונות לעיתים אף מאסר. מוזמנים לקרוא גם על – מחיקת חובות בהוצאה לפועל.

 

בטרם נקט החייב הליך אקטיבי למחיקת חובות, יפעלו נושיו באופן נמרץ להצר ולהגביל את צעדיו כך שבסופו של יום הוא יוותר ללא מקום עבודה מסודר, ללא אפשרות לנהוג ובצרות נוספות. בדיוק בשביל זה נועד הליך של פשיטת רגל אשר יעניק לחייב באופן מידי עיכוב הליכים והקפאת כל ההגבלות שהוטלו עליו פרט לעיכוב יציאה מהארץ.

 

יש לזכור כי אין די בהגשת הבקשה לכשעצמה וכי מחיקת החובות תעשה לאחר בחינה מדוקדקת של הגורם המשפטי הרלוונטי ולאחר שיקבע כי אכן החייב הוכיח כי עמד בכל התנאים שנקבעו בעניינו. מסיבה זו, רצוי ומומלץ להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין מקצועי המתמחה בתחום מחיקת חובות, פשיטות רגל והוצאה לפועל על מנת שידע לפעול בצורה המרבית כדי להביא למחיקת חובות והסרת ההגבלות והסנקציות.

 

אילו סוגי חובות לא ניתן לכלול במחיקת חובות

הליך של מחיקת חובות מכיל את רוב החובות הקיימים לחייב למעט חובות ספציפיים המוזכרים בחוק חדלות פירעון שיקום כלכלי תשע”ח – 2018. סעיף 175(א) לחוק קובע כי החובות הבאים לא יכללו בהסדר מחיקת חובות:

  • תשלום עונשי – קנסות של בית משפט לתעבורה, פיצויים למתלונן וכו’ לא ימחקו במסגרת הסדר מחיקת חובות ועל החייב להמשיך ולשלמם ללא קשר להליכי פשיטת הרגל שהוא מבצע.
  • חוב שנוצר במרמה או בגניבה או באמצעות עבירת מין או אלימות חמורה – חוב כספי מהסוג הזה לא יכלול הסדר מחיקת חובות.
  • חוב מזונות הנובע מפסק דין – הרעיון העומד מאחורי הסיבה לא לאפשר צירוף חוב מזונות למחיקת חובות הוא הדאגה לשלומם וטובתם של הקטנים התלויים כלכלית בחייב. מחיקת חוב מזונות עלול להמיט רעב ואסון על הקטינים התלויים בחייב ולכן בחר המחוקק לא לכלול חוב זה במחיקת החובות.

במקרים מסוימים רשאי בית המשפט להורות כי מחיקת החובות תחול אף על חובות המפורטים לעיל. בית המשפט יכול להורות על תנאים מסוימים שיחולו בהכללת חובות אלו כגון הטלת ריבית או קנס כספי אחר.

 

הבחנה בין סוגי החובות ובחירת טיפול מתאים

כפי שראינו על קצה המזלג, קיימים סוגים שונים של חובות אשר חלקם לא ניתן לכלול במסגרת הליך פשיטת רגל חדלות פירעון ולא ניתן למחקם כלל. כלל ברזל בטיפול בחובות הוא לעשות הבחנה בין סוגי החובות הקיימים לחייב ולאחר מכן בזהירות רבה לבחור את המסלול המתאים מחיקת חובות.

כאשר לקוח מגיע למשרדנו ראשית אנו עורכים בירור מעמיק ומקיף אודות החובות הקיימים לו. לאחר מכן, אנו בוחרים את המסלול המתאים לטיפול בחובות ולעיתים את המסלולים השונים שכן חלק מהחובות לא ניתן להכלילם בהליך מחיקת חובות ויש לפעול נגדם בשיטה ואופן שונה.

אנו מאמינים שכאשר אדם מבקש למחוק את חובותיו ומעוניין להתחיל בדרך חדשה יש לאפשר לו זאת לרבות חובות אשר לכאורה לא כלל המחוקק. מתן הזדמנות נוספת לטעמנו צריכה להיות במאת האחוזים ולא אחוז אחד פחות. מסיבה זו, עורכי הדין במשרדנו חרטו על דגלם להילחם עבור החייב למחיקת כל החובות תוך צמצום מקסימלי של נזקי משנה.

 

דרכים נוספות למחיקת חובות

אכן, הדרך המתאימה ביותר למחיקת חובות היא באמצעות הגשת בקשה לפשיטת רגל חדלות פירעון. דרך זו היא העיקרית והמובילה במחיקת חובות ומשמשת חייבים רבים. יחד עם זאת, ניתן למחוק חובות תוך שימוש במסלולים נוספים הכול לפי נסיבות העניין ושיקול דעת מקצועי שיופעל טרם נקיטת ההליך המשפטי.

  • הסדר חוב – זהו מסלול למחיקת חובות שאינו כולל פניה לערכאה משפטית. במסלול זה, יפנה עו ד המטפל בבקשה לגורם הנושה (לרוב בנקים או מוסדות אחרים) בבקשה להסדר חוב. הסדר חוב יכלול מחיקת חלק מהחובות והסדר תשלומים לגבי הייתרה שנותרה. היתרון במסלול זה הינו חיסכון בזמן והעדר צורך בגורם משפטי כזה או אחר. מוזמנים לקרוא – מחיקת חובות לבנקים.
  • ניהול משא ומתן מול הנושים – לעיתים בבחירת מסלול זה הרבה יותר קל להגיע להסדר אשר יכלול מחיקת חלק מהחובות ופריסת הסכום שנותר לתשלומים. עו”ד פשיטת רגל המטפל בבקשה יפנה לנושים ויפרוס בפניהם את מצבו של החייב. לאחר ניהול משא ומתן, יחתור עורך הדין להשגת הסר חוב אשר לרוב יערך ויחתם מחוץ לכותלי בית המשפט.
  • מוזמנים לקרוא גם על – מחיקת חובות ללא פשיטת רגל. וכן – מחיקת חובות ישנים וגם – מחיקת חובות ארנונה.

 

היתרון הגלום בבחירת מסלול זה משרת את שני הצדדים, לחייב לא יפתחו הליכים משפטיים ולא תוטלנה עליו הגבלות שונות. לנושים יובטח כי חלק מחובותיהם יוחזרו ולא יהיה צורך לפתוח בהליך משפטי אשר ספק אם בסופו של יום יינתן להם דבר.

 

צברתם חובות שונים? גשו עוד היום לקבל סיוע משפטי והיפטרו מהם

כפי שניתן לראות הליך של מחיקת חובות תוך 24 שעות אינו שחור או לבן. קיימים לא מעט גורמים משתנים אשר יש בהם כדי להשליך על מחיקת החובות ולעיתים אף להביא לדחיית הבקשה. כמו כן, קיימים מסלולים רבים באמצעותם ניתן למחוק חובות ובחירה של אחד מהם טעונה שיקול דעת מקצועי ומנוסה.

פעמים רבות אנו שמים לב כי לקוחות רבים הפוקדים את משרדנו חווים בלבול ואינם  יודעים מה עליהם לעשות ובאיזה אופן לפעול. האמת היא כי זהו מצב נורמלי, לא לחינם נאמר “אין אסיר מתיר עצמו מבית האסורים”. אדם השרוי בחובות לא יכול לקבל החלטות שקולות והגיוניות בהקשר למצבו ואנו במשרדנו מבינים זאת.

משרדנו מעניק קשת רחבה של שירותים מקצועיים לחייבים ובוחר עבורם בקפידה את המסלול הראוי והמתאים עבורם למחיקת החובות. לרוב תוך 24 שעות לאחר שכל החומר הרלוונטי יהיה מונח על שולחננו יאתר משרדנו את הדרך הנכונה ביותר עבור החייב ובאופן מידי יתחיל לפעול למחיקת החוב והשבת חייו למסלולם.

זכרו כי בחירת המסלול המתאים תשתנה מאדם לאדם ובהתאם לצרכיו, סוגי חובותיו וכו’. המטרה המרכזית העומדת לנגד עיננו היא הענקת טיפול אישי ומקצועי לכל לקוח ולקוח והשגת המטרה הרצויה עבורו.

אין לנו ספק כי הליך מחיקת חובות טומן בחובו אין ספור שאלות ותהיות. אנו כאן בשבילך לכל שאלה וסיוע, השאר הודעה בדף צור קשר ואנו נדאג לשוב אליך בהקדם. מוזמנים לקרוא גם על – מחיקת חובות קורונה וכן מחיקת חובות למעוטי יכולת.

במאמר זה דיברנו על:

שאלות תשובות

היה והחייב יפעל בהתאם לכללים הקבועים בחוק וינהג בתום לב הרי שניתן יהיה בסופו של דבר להורות על מחיקת החובות הקיימים לו לאחר קבלת צו הפטר. יש לזכור כי ישנם חובות כספיים אשר לא ניתן למחוק.

אמנם המושג מחיקת חובות נשמע כמונח קסם אך יש לזכור כי אין זבאנג וגמרנו. הליך מחיקת חובות כרוך בביצוע פעולות רבות מצידו של החייב עד לסיומו המוחלט לרבות עמידה בצו תשלומים וכן מסירת כל הרכוש והנכסים הקיימים לו.

הליך מחיקת חובות אינו קל ופשוט ובטח שאינו עניין שיש להקל בו ראש. אמנם, הליך זה מוגדר כהליך שיקומי אך יחד עם זאת לחייב צפויה דרך ארוכה וקשה עד אשר יוכל לקבל את צו ההפטר.

עורך דין אשר ילווה את החייב החל מהגשת הבקשה ועד לקבלת צו ההפטר יוכל לוודא כי הליך מחיקת החובות יהיה ברור ונהיר לחייב והוא יבין בכל שלב ושלב מהן הפעולות אשר עליו לבצע ומדוע. כאשר מבינים את ההליך ומקבלים ייעוץ מגורם מקצועי ומוסמך ללא ספק ניתן למקסם את התוצאה.

מייל אישי: adiakrewi@gmail.com | אודותינו | עו”ד עדי עקראוי בפייסבוק

קצת על משרדנו

משרדנו מתמחה זה שנים ארוכות בפשיטת רגל תוך השמת דגש על שיקום החייב הפרטי / חברה ומחיקת החובות הקיימים להם בהתאם להוראות החוק והפסיקה.

קו המנחה לפיו צועד משרדנו בטיפול בתיקי חדלות פירעון הוא, חתירה למציאת פתרון משפטי לכל חייב וחייב בהתאם ליכולתו הכלכלית והמנטלית. משרדנו בעל ניסיון רב במחיקת חובות כאשר מקצועיות והתאמת הטיפול המשפטי ללקוח עומדים בראש סדר העדיפות שלנו.

עורך דין פשיטת רגל עדי עקראוי תמונה ראשית - משרד עורכי דין עדי עקראוי ושות'

חדלות פירעון | הוצאה לפועל

הסדרי חובות | מחיקת חובות

עוד בנושא:
שתפו אותנו
צרו קשר עכשיו עם
עורך דין לפשיטת רגל
WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותנו גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור
דילוג לתוכן